Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bikemaraton Drásal České spořitelny 2010

6. 7. 2010

 

 

Minulý závod v Olomouci ze seriálu Kolo pro život se nám vůbec nepovedl. Proto jsme se chtěli na holešovský závod připravit co nejlépe. Týden před samotným závodem jsme si udělali pestrým.

 

     

 

Nejdříve jsme vyrazili ... chichi ... do Olomouce na návštěvu  za Nikolkou, která úspěšně dokončila  1. ročník vysokoškolského studia a čekají ji cca 3 měsíce prázdnin. Na náměstí jsme shlédli přípravy na 1. ročník olomouckého 1/2 marathonu.

Ještě tentýž večer jsme vyrazili do Všetul na pořádnou zábavu se skupinou Expo - Pension. Bezva zábava !!!

Relaxační víkend jsme zakončili miničvachtáním v kurovickém lomu.

 

     

 

Začátkem týdne jsme řešili dva velké problémy. Praskající špice v zadním kole závodního stroje jsme společně s kamarády z Cyklo Žopy. Rad bylo spouta, ale nakonec vyhrál nový výplet ze silnějších špic ( v závodě nepraskla ani jedna ). Poděkování patří hlavně Petrovi Sovadinovi.

 

 

     

 

Druhým problémem k řešení bylo levé zápěstí našeho jezdce. Vždy se v tomto období ozývá dosti silná bolest. V hluboké minulosti byly obě kosti v zápěstí zlomené. Mazalo se vším možným, ale moc to nepomáhalo. Bolest přetrvává doposud.

 

 

       

 

Samotný závod pro nás začal již ve snu našeho jezdce ( sen byl hrůzostrašný...). Po vydatné snídani jsme po 8-é hodině vyrazili na start. Trošičku jsme se rozjeli v místních uličkách.

 

 

 

Obrazek

 

Po startovním výstřelu či spíše šupě jsme se drželi své již osvědčené taktiky. " Přej a bude Ti přáno. " Dá se říci, že jsme všechny závodníky pustili před sebe a na Lysinu jsme vyráželi skoro poslední, což nám vůbec nevadilo. Na trati klid a pohoda. Ze sjezdu na Rusavu jsme se setkali se záchrankou, která se šplhala zachraňovat cyklokaskadéra. Snad vše dobře dopadlo. První sesednutí z kola přišlo těsně pod Hostýnkem, pár desítek metrů bylo pro nás nesjízdných.Jinak jsme se snažili držet zadek pořád v sedle. Pak se už v pohodě sjíždělo na Chvalčov a vyjíždělo se směrem na Tesák. Při odbočce z hlavní silnice na trať R50ky nás očekával náš věrný kamarád a fotograf Luba Krutil. Připravil nám nečekané překvapení ( o něm se dovíte v dalším příspěvku ). Na Pardusu jsme se občerstvili čistou vodou, kterou pro nás vychladil nestárnoucí kamarád Milan Ehrlich. Na Jestřabí jsme ještě doplnili nějaký ten iont a přichystali síly do druhé poloviny závodu.

 

 

Obrazek

 

V této části závodu nás již začali pomalu předjíždět závodníci z  " dlóhého Drásala ".Vždy jsme jim sportovně uvolnili cestičku, ale ne vždy nám poděkovali. Na druhé občerstvovačce jsme si dali pomeranč a banánkem. Cíl už byl na dosah a my se zbytečně nezdržovali. Závěr už byl o vůli a bojovném srdci našeho jezdce. Poslední sjezd jsme protrpěli, jelikož bolest v zápěstí už ani nebyla snad již  bolestí....

 

      

 

Závod se našemu jezdci celkově povedl a odvedl solidní práci, o čem svědčí i výsledný čas o 35 minut lepší než loni !!!

 

Celkové umístnění : 495. místo v čase  04 : 35 : 59.2

( loni 497. místo v čase 05 : 10 : 44,7 )

 

      

 

 

 

... díky všem za vše...

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Drásal 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář